Tapahtumamyynnin myyntipisteestämme löydät poimintoja Onnelan Tarjouskirjakaupan käyttämättömistä kirjoista ja Antikvariaatti Salpakirjan runsaista valikoimista. Myyntivalikoimissamme painotamme tapahtuman luonteen ja aihepiirin mukaisia kirjoja. Mahdollisuuksien mukaan esillä on myös muiden alojen mielenkiintoisia kirjoja, lehtiä ja sarjakuvia.

Tervetuloa tutustumaan messutarjouksiin ja tekemään löytöjä!
Varaamme oikeuden muutoksiin!

Matkamessut, Helsingin messukeskus 16.-20.1.2019

EDUCA -messut, Helsingin messukeskus 25.-26.1.2019

K50 -messut, Tampere talo 2.2.2019

Venemessut, Helsingin messukeskus 8.-17.2.2019

GoExpo (Kunto),Helsingin messukeskus 15.-17.3.2019

Piha&Puutarha / Mökki&Meri, Turun messukeskus 29.-31.3.2019

Kevätmessut, Helsingin messukeskus 4.-7.4.2019

Lapsimessut, Helsingin messukeskus 12.-14.4.2019

Pihapiirimessut, Lahden messukeskus 27.-28.4.2019

Maata pitkin -matkamessut Helsingissä, yhteistyössä Tripstereiden kanssa 5.5.2019

Liikuttava lastentapahtuma leikki- ja ala-asteikäisille (HUPS) Esport Arena, 11.5.2019

Kansainväliset Suurmarkkinat, Tampere, 16.-19.5.

Kansainväliset Suurmarkkinat, Kouvola, 23.-26.5.

Militaria- ja keräilymessut, Hamina 25.5.2019

Kansainväliset Suurmarkkinat, Kerava, 30.5.-2.6.

Heinämessut, Forssa 15.-16.6.2019

Kansainväliset Suurmarkkinat, Lappeenranta, 27.6.-30.6.

Kansainväliset Suurmarkkinat, Kotka, 4.-7.7.

Miekat Muurit Musketit historiafestivaali Haminassa 17.-21.7.2019

Kotkan meripäivät 25.-28.7.2019

Kuninkuusravit Lahdessa 2.-4.8.2019

Haminan elomarkkinat 8.-10.8.2019

Hämeenlinnan elomessut 10.-11.8.2019

UIVA venenäyttely Lauttasaaressa 15.-18.8.2019

Kansainväliset suurmarkkinat, Kuopio 15.-18.8.

Kansainväliset suurmarkkinat, Oulu 22.-25.8.

APCON Finland Helsingin Messukeskus 23.–25.8.2019

Kansainväliset suurmarkkinat, TornioHaparanda 29.8.-1.9.

Kansainväliset suurmarkkinat, Rovaniemi 5.-8.9.

Karhulan syysmarkkinat 8.9.2019

Habitare, Antiikki, Helsingin messukeskus 11.-15.9.2019

Klamilan silakkamarkkinat, Klamilan satama 29.9 2019 klo 10-15

Turun Kirjamessut, Turun messukeskus 4.-6.10.2019

Turun Ruoka- ja Viinimessut, Turun messukeskus 4.-6.10.2019

Haminan syysmarkkinat 10.-11.10.2019

I love me -messut, Helsingin messukeskus 18.-20.10.2019

Helsingin kirjamessut, messukeskus 24.-27.10.2019

Kymen suurmarkkinat Kotka, Ruonalan palloiluhalli 2.-3.11.2019

Seinäjoen pohjalaiset suurmarkkinat, Seinäjoki (halli) 9.-10.11.2019

Kuopion savolaiset suurmarkkinat, Kuopio (halli) 16.-17.11.2019

Kirja ruoka & viinimessut Jyväskylässä 22.-24.11.2019

Joulumarkkinat Kuusankoskella (Sami Hyypiä areena)

Joulumarkkinat Hämeenlinnan Elenia Areenalla 7.-8.12.2019

Vanhan holviston joulu Hamina Bastionissa

Lahden joulumarkkinat, (halli)