Tapahtumamyynnin myyntipisteestämme löydät poimintoja Kirjaspotin uusista kirjoista ja Antikvariaatti Salpakirjan runsaista valikoimista. Myyntivalikoimissamme painotamme tapahtuman luonteen ja aihepiirin mukaisia kirjoja. Mahdollisuuksien mukaan esillä on myös muiden alojen mielenkiintoisia kirjoja, lehtiä ja sarjakuvia.

Tervetuloa tutustumaan messutarjouksiin ja tekemään löytöjä!
Varaamme oikeuden muutoksiin!

Kirjaspotin / Salpakirjan messu- ja markkinakalenteri 2021

Seinäjoen KV Suurmarkkinat to-su 10.-13.6.2021

Jyväskylän KV Suurmarkkinat to-su 17.-20.6.

Lappeenrannan KV Suurmarkkinat to-su 1.-4.7.2021

Lahden KV Suurmarkkinat to-su 8.-11.7.2021

Kristiinankaupungin Kesämarkkinat+ KV Suurmarkkinat to-su 15.-18.7.2021

Rauman KV Suurmarkkinat ke-la 21.-24.7.2021

Kotkan KV Suurmarkkinat ke-la 28.-31.7.2021

Joensuun KV Suurmarkkinat to-su 5.-8.8.2021

Elomessut Hämeenlinnan verkatehtaalla 7.-8.8.2021

Haminan Elomarkkinat 12.-14.8.2021

Kuopion KV Suurmarkkinat to-su 12.-15.8.2021

Oulun KV Suurmarkkinat to-su 19.-22.8.2021

UIVA venenäyttely Lauttasaaressa 19.-22.8.2021

Tornion KV Suurmarkkinat to-su 26.-29.8.2021

Rovaniemen KV Suurmarkkinat to-su 2.-5.9.2021

Tampereen KV Suurmarkkinat to-su 9.-12.9.2021

Kotona -messut Loimua-areena Hämeenlinna 11.-12.9.2021

Hyvinkään KV Suurmarkkinat to-su 16.-19.9.2021

RAKSA Lahden Messukeskus 1.-3.10.2021

Lapsimessut Helsingin messukeskuksessa 15.–17.10.2021

I love me -messut, Helsingin messukeskus 22.-24.10.2021

Turun Kirjamessut, Turun messukeskus 1.-3.10.2021

Turun Ruoka- ja Viinimessut, Turun messukeskus 1.-3.10.2021

Helsingin kirjamessut, messukeskus 22.-25.10.2021

Kymen suurmarkkinat Kotka, Ruonalan palloiluhalli 31.10.-1.11.2021

Seinäjoen pohjalaiset suurmarkkinat, Seinäjoki (halli) 7.-8.11.2021

Kuopion savolaiset suurmarkkinat, Kuopio (halli) 14.-15.11.2021

Kirja ruoka & viinimessut Jyväskylän Paviljongissa 19.-21.11.2021

Habitare, Antiikki, Helsingin messukeskus 15.-19.9.2021

Kirjamessut Tampere 4.-5.12.2021

Joulumarkkinat Hämeenlinnan Loimua Areenalla 4.-5.12.2021

Joensuun areenan markkinat, 12.-13.12.2021

Vanhan holviston joulu Hamina Bastionissa 12.-13.12.2021

Lahden joulumarkkinat, (halli) 11.-12.12.2021